VIDEO/ Kualifikueset e Botërorit, dy shqiptarë gjetën rrugën e rrjetës. Shikoni golat e realizuar
Ezgjan Alioski dhe Fatos Beqiraj, ishin protagonistë mbrëmjen e sotme në sfidat e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Futbollistët me origjinë shqiptare, gjetën rrugën e rrjetës, duke u shndërruar në lidera në përfaqësueset e tyre.

Beqiraj

Alioski realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, në triumfin 0-4 ndaj Lihtenshtejnit, ndërsa Fatos Beqiraj realizoi dopietë në triumfin 0-3 që Mali i Zi arriti ndaj Gjibraltarit. Për më tepër mund të ndiqni golat e realizuar nga futbollistët me origjinë shqiptare.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com