VIDEO LIVE| Shorti i Champions-it/ Goglat e pamëshirshme, bashkojnë ekipet e forta! Italianet, pa fat


Është hedhur në Stamboll, shorti i Champions League, ku u zbardhen edhe 8 grupet me nga katër skuadra, të cilat do t’i japin start udhëtimit drejt trofeut më të rëndësishëm për klube në kontinentin e vjetër.

bandicam 2021-08-26 18-45-27-341

Shorti ka qenë i pamëshirshëm që në fillim, pasi ka grupuar skuadrat e forta bashkë, në të njëjtat grupe. Kështu, në Grupin A ka 3 ekipe të forta si Mançester Siti, PSG dhe Lajpcig.

Njëkohësisht, edhe Atletiko Madrid, Liverpul dhe Milan janë bashkuar në të njëjtin grup. Përballje interesante janë padyshim edhe ato mes Bajernit dhe Barcelonës në të njëjtin grup, apo Realit me Interin e Juves me Çelsin fituese në fuqi të turneut.

NDARJA E GRUPEVE: 

GRUPI A:

Mançester Siti, PSG, Lajpcig, Klub Bryzh

GRUPI B:

Atletiko Madrid, Liverpul, Porto, Milan

GRUPI C:

Sporting Lisbonë,  Borusia Dortmund, Ajaks, Beshiktash

GRUPI D:

Inter, Real Madrid, Shakhtar Donjetck, Sherif Tiraspol

GRUPI E

Bajern Mynih, Barcelona, Benfika, Dinamo Kiev

GRUPI F:

Vijareal,  Mançester Junajtid, Atalanta, Jang Bojs

GRUPI G:

Lilë, Sevija, Salcburg, Volfsburg

GRUPI H: 

Çelsi, Juventus, Zenit, Malmo

VIDEO LIVE:

NDARJA NË VAZO:

VAZO 1: Çelsi, Vijareal, Atletiko Madrid, Mançester Siti, Bajern Mynih, Inter, Lilë, Sporting Lisbonë
VAZO 2: Real Madrid, Barcelona, Juventus, Mançester Junajtid, PSG, Liverpul, Sevilja, Borusia Dortmund
VAZO 3: Porto, Ajaks, Shakhtar Donjetck, Lajpcig, RB Salcburg, Benfika, Atalanta, Zenit
VAZO 4: Beshiktash, Dinamo Kiev, Klub Bryzh, Jang Bojz, Milan, Malmo, Volfsburg, Sherif Tiraspol

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *