VIDEO/ Liverpulin nuk e ndal as Bielsa, skuadra e Klop i bashkohet kreut me fitore bindëse

Liverpuli i Ă«shtĂ« bashkuar Mançester Junajtid dhe Çelsit nĂ« kreun e renditjes sĂ« kampionatit anglez, me njĂ« fitore bindĂ«se 3-0 nĂ« fushĂ«n e Lidsit tĂ« Marcelo BielsĂ«s. TĂ« besuarit e Klop bĂ«nĂ« detyrĂ«n nĂ« ndeshjen tĂ« cilĂ«n e nisnin padyshim si favoritĂ« pas njĂ« starti tĂ« kampionatit ku kanĂ« treguar se janĂ« kthyer pĂ«rsĂ«ri ai ekipi i frikshĂ«m i 2-3 sezoneve mĂ« parĂ«.

sa;ah liveprul

QĂ« nĂ« minutĂ«n e 21-tĂ« erdhi goli i avantazhit me autor Salah, i cili tundi rrjetĂ«n pĂ«r herĂ«n e 100-tĂ« nĂ« Premier LigĂ«, pas njĂ« asisti perfekt tĂ« Aleksander-Arnold. MĂ« pas, nĂ« pjesĂ«n e dytĂ« ishte Fabinjo, i aktivizuar me leje speciale nga FIFA,  i cili dyfishoi shifrat.

Lids mbeti me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të Struijk, ndërsa u ndëshkua në fund përsëri nga Liverpuli, këtë herë nga Mane i cili shënoi kështu golin e tij të 79 në Premier Ligë, duke vulosur rezultatin përfundimtar 3-0.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *