VIDEO/ Lojtari më i ri në historinë e Champions-it që ka shënuar 25 gola, shikoni me cilin e ndërron fanellën Mbape

SHPËRNDAJE

Kilië Mbape është lojtari më i ri në historinë e Ligës së Kampioneve që ka shënuar 25 gola. Sulmuesi francez ia ka dalë që ta arrijë këtë kuotë në moshën 22 vjeç dhe 80 ditë.

Mbape Pedri

Ai ka parakaluar Lionel Mesin, i cili ka shënuar kaq gola në moshën 22- vjeçare e 286 ditë. Pas tyre renditen Raul, Benzema dhe Henri. Francezi ishte një nga lojtarët më të mirë të ndeshjes për ekipin e tij duke përhapur gjithmonë rrezik.

Në përfundim te ndeshjes ndaj PSG-së, zakonisht ndodh që dy lojtarët më të mirë të ndërrojnë fanellën. Pra sipas logjikës, Mbape duhet ta ndërronte me Lionel Mesin, por ky i fundit ka zgjedhur një tjetër futbollist. Ai e ndërroi fanellën me Pedrin, i cili u zëvendësua në minutën e 77-të.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *