VIDEO/ Luftë si në lojëra kompjuterike? Gjermania lajmëron suksesin e testimeve të armëve me lazer: Përdoren për të rrëzuar dronë dhe…

video lufte si ne lojera kompjuterike gjermania lajmeron suksesin e testimeve te armeve me lazer perdoren per te rrezuar drone dhe
video lufte si ne lojera kompjuterike gjermania lajmeron suksesin e testimeve te armeve me lazer perdoren per te rrezuar drone dhe

Një risi në fushëbetejë mesa duket do të jenë armët të cilat nuk funksionojnë me municione, por me lazer., pra energji të përqendruar.

Kompania gjerman Rheinmetall Waffe Munition, ka njoftuar se forcat e armatosura gjermane kanë përdorur me sukses armë me laser të vendosur në një anije, për të eliminuar dronë.

Prova është kryer më 30 gusht të këtij viti, kur luftanija gjermane Sachsen me sukses përdori laserin dhe shkatërroi dronët mbi Detin Baltik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts