VIDEO/ Luftime të ashpra për të marrë Kharkivin, ushtria ukrainase ‘dhëmbë për dhëmbë’ me armikun. Pamjet e frikshme

video luftime te ashpra per te marre kharkivin ushtria ukrainase dhembe per dhembe me armikun pamjet e frikshme
video luftime te ashpra per te marre kharkivin ushtria ukrainase dhembe per dhembe me armikun pamjet e frikshme

Pamjet që shihni vijnë nga qyteti i Kharkivit në Ukrainë, ku forcat ruse po sulmojnë vendasit për të arritur pushtimin edhe në këtë qytet.

Disa njësi ruse kanë hyrë në qytet.

Zyrtarët e Kharkiv këtë mëngjes kanë paralajmëruar vendasit që të qëndrojnë në strehimore.

Ndërkohë raportohet se në këtë qytet është djegur një automjet rus Tigr-M.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts