VIDEO/ Lukaku ka humbur “nuhatjen” e sulmuesit, mbrojtësi i Brentfordit e turpëron duke e shtyrë në pozicion jashtë loje
Çelsi mori një fitore të vuajtur këtë javë duke mundur minimalisht 0-1 në transfertë Brentfordin.

lukaku

Goli i vetëm i takimit u shënuar nga Ben Çilluell që i dha londinezëve tre pikë mjaft të rëndësishme për të mbajtur hapin e rivalëve. Por në këtë takim, të gjithë vëmendjen e ka marrë një episod ku protagonist ishte sulmuesi Romelu Lukaku.

Belgu nuk shënon prej 6 ndeshjesh dhe është kryqëzuar jo pak Për të kaluar te episodi, gjatë një kundërsulmi të Çelsit, mbrojtësi i Brentfordit shtyu Lukakun për ta nxjerrë pozicion jashtë loje dhe ia doli më së miri.

Pamjet kanë bërë xhiron e botës ku i kritikuari është përsëri belgu i cili si një sulmues i klasit botëror ra pre e naivitetit në zonë aty ku duhet të jetë i papërmbajtshëm.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *