VIDEO/ Magjia e Fernandesh tërbon rrjetin, shikoni si pason për Rashford mes 4 kundërshtarëve

Më në fund Mançester Junajtid iu kthye rrugës së fitoreve duke siguruar një kualifikim për në fazën e 1/8-ve të Ligës së Kampionëve.

brunio

‘’Djajtë e kuq’’ mposhtën 0-2 spanjollët e Vijarealit me në krye trajnerin e përkohshëm Majkëll Kerrik. Por ajo që ka marrë vëmendjen është një pasim i dhënë nga Bruno Fernandesh në minutën e fundit të takimit.

Portugezi, si një largpamës në fushë hapi bukur një korridor mes katër futbollistëve spanjoll duke gjetur Rashford që nuk arriti të realizonte. Pasimi i Fernandesh është bërë viral, duke nxjerrë dhe një herë në pah aftësitë e mesfushorit si ndër futbollistët më të mirë në Europë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.