VIDEO/ Mançester Junajtid fiton Kupën FA duke mundur Sitin në finale, shikoni momentin e ngritjes së trofeut më të vjetër anglez nga “djajtë e kuq”

video mancester junajtid fiton kupen fa duke mundur sitin ne finale shikoni momentin e ngritjes se trofeut me te vjeter anglez nga djajte e kuqMançester Junajtid është zyrtarisht fituesi i Kupës FA, pasi mundi në finalen e “Wembley”-t Mançester Sitin me shifrat përfundimtare 2-1.

bandicam-2024-05-25-18-17-41-090

Me këtë fitore, të besuarit e Ten Hag shpëtojnë sezonin, duke dalë me një trofe dhe kualifikuar automatikisht në Ligën e Europës.

Për me tepër kjo fitore erdhi edhe duke mundur rivalin e tyre, Sitin. Lojtarët dhe stafi ngjiten në podiumin e stadiumit londinez, dhe ngrejnë kupën më prestigjoze të Anglisë. (VIDEO)

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts