VIDEO/ Mbahet premtimi për Eriksen, shikoni si nderohet danezi në minutën e 10-të të sfidës Danimarkë-Belgjikë


Ndeshja Danimarkë-Belgjikë ndaloi në minutën e 10-të për të nderuar mesfushorin Kristian Eriksen i cili pësoi infarkt në sfidën e kaluar ndaj Finlandës.

eriksen nderimi

Futbollistët, gjyqtarët, stafet dhe tifozët të gjithë me lot në sy duke duartrokitur për Eriksen, gjest ky i cili ishte paralajmëruar më parë. Në respekt të Eriksen në fushë u shpalos dhe një fanellë gjigande e Danimarkës me numrin 10-të të futbollistit dhe me emrin e tij.

Pamjet u bënë virale duke prekur mijëra njerëz të cilët e panë live kolapsin e Eriksenit në sfidën ndaj Finlandës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *