VIDEO/ Mbapesë i vendosin emrin “magjistari” në Francë, shikoni golin e shënuar në stërvitje nga ylli i PSG-së
Mbrëmjen e sotme, Franca do të zbresë në fushë për tu përballur me Kazakistanin për eliminatoret e Botërorit.

mbape

Në stërvitjen e zhvilluar ditën e djeshme nga “gjelat”, Kilian Mbape është bërë protagonist duke shënuar një gol magjik. Pas një krosimi nga shoku i skuadrës Pavard, Mbape goditi me thembër duke e dërguar topin në trekëndëshin e portës.

“Magjia” e Mbape është bërë virale duke marrë më shumë se 1 milionë shikime në rrjetet sociale. Sulmuesi po kalon një superformë si në kampionat ashtu dhe me kombëtaren franceze, ku pritet të jetë vendimtar për skuadrën e Deshamp.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *