VIDEO/ Megaoperacioni me mbi 200 të arrestuar, dalin pamjet, momenti kur shoqërohet në polici një prej tyre

video megaoperacioni me mbi 200 te arrestuar dalin pamjet momenti kur shoqerohet ne polici nje prej tyre
video megaoperacioni me mbi 200 te arrestuar dalin pamjet momenti kur shoqerohet ne polici nje prej tyre

Pamjet që shihni tregojnë momentin e arrestimit të një prej personave të përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës në vendin tonë.

Në sajë të këtij megaoperacioni ku u arrestuan mbi 200 persona, shihet një i ri i arrestuar, me pranga në duar, ndërsa kundërshton ndalimin, madje edhe familjarët e tij. Ndërkohë në pamje shfaqen policë të maskuar. BalkanWeb ka siguruar pamjet nga aksioni.

[embedded content]

MEGAOPERACIONi
Ky operacion i madh kombëtar anti-droge nga toka dhe ajri u zhvillua në Tiranë dhe gjithë Shqipërinë. Helikopterët janë parë të fluturojnë edhe mbi tarracat e pallateve në kryeqytet. Kujtojmë se mes të arrestuarve është edhe një polic, Saimir Hysa, i cili është ndaluar nga AMP për këtë procedim.

Po ashtu mësohet se pas hekurave ranë dhe shtetasit Glidi Ballolli, Francesk Braho, Evis Duzha, Rapi Malaj, Sajmir Rexhepi, Stiven Faqolli. Polici akuzohet për shpërndarje droge dhe armëmbajtje pa leje, trafik veprash arti dhe shpërdorim dhe përkrahja të autorit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts