VIDEO/ Momenti kur anija përplaset me urën në SHBA dhe e rrëzon në lumë, përfundojnë në ujë dhjetëra makina

video momenti kur anija perplaset me uren ne shba dhe e rrezon ne lume perfundojne ne uje dhjetera makina
video momenti kur anija perplaset me uren ne shba dhe e rrezon ne lume perfundojne ne uje dhjetera makina

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Baltimore, ku një anije ka goditur një urë, duke shembur një pjesë të madhe të strukturës gjigande.

Pjesë të mëdha të urës Francis Scott Key Bridge në Baltimore, Maryland në SHBA janë rrëzuar në ujë pasi u goditën nga anija e kontejnerëve Dali me flamurin e Singaporit

Para se të përfundonte në ujërat e lumit, pjesë të urës u përfshinë nga flakët.

Si pasojë e shkatërrimit të urës dhjetëra makina kanë përfunduar në lumë, duke rrezikuar jetën e personave që ndodheshin brenda tyre.

Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në orën 01:30 sipas orës lokale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts