VIDEO/ Morata nuk mjafton, Juventus “mbytet” në Venecia

Juventusi ka bërë një tjetër hap fals në kampionat. Bardhezinjtë u ndalën në një barazim 1-1 në transfertë përballë Venecias.

venecia

Ndeshja nisi keq që në fillim për miqtë, pasi sulmuesi Paulo Dibala doli i dëmtuar që në minutën e 12. Juventusi shënoi golin e avantazhit me Moratën. Venecia nuk u dorëzua dhe në pjesën e dytë Aramu barazoi rezultatin me një supergol. Me këtë barazim Juventus mbetet në vendin e gjashtë në kampionat me 28 pikë.

VENECIA-JUVENTUS 1-1

55’Aramu/ 32’Morata

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.