VIDEO/ Moti i keq në Indi, 8 viktima dhe 12 të zhdukur nga përmbytjet

Të paktën tetë persona kanë humbur dhe 12 të tjerë rezultojnë të zhdukur për shkak të përmbytjeve që kanë përfshirë Indinë.

Autoritetet raportojnë se situata është problematike në Kerala, pasi janë shkaktuar përmbytje të mëdha si edhe rrëshqitje toke.

Grupet e operacioneve të shpëtimit janë vendosur në zonat më problematike për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të bllokuar.

Shirat e dendur kanë goditur vendin që nga mbrëmja e së premtes, ndërsa autoritetet kanë lëshuar alarm të kuq në gjashtë rrethe.

Kryeministri Pinarayu Vijayna, një ditë më parë iu bëri thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe në asnjë moment të mos injorojnë paralajmërimet nga autoritetet.

“Duhet të respektohet thirrjet për alarm. Të gjithë ata që jetojnë pranë burimeve të ujit duhet të jenë shumë të kujdesshëm dhe të shmangin zonat që rrezikohen nga përmbytjet”, është shprehur ai.

36

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *