VIDEO/ Muçi si Bejl, fitore shqiptare në Ligën e Europës

Legia e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Europës duke mundur në transfertë 0-1.

 muci

Goli i fitores për kampionatin erdhi nga stoli ku protagonist u bënë dy shqiptare, Ernest Muçi dhe Lirim Kastrati. Muçi u aktivizua në fushë 7 minuta para fundit të lojës duke u bërë menjëherë protagonist.

I sapo futur në fushë dhe i freskët 20-vjeçari bëri një mrekulli duke marrë krahun e majtë në një aksion që të kujton yllin e Realit Gareth Bejl që bëri të njëjtën manovër kundër Barcelonës në vitin 2014, për të dhënë më pas një pasim për Kastratin që nuk e kishte të vështirë të dërgonte topin në rrjetë me portën e boshatisur.

Sprinti fantastik i Mucit dhe goli i Kastratit per Legian e Varshaves on Vidnews.

Festa e polakëve ishte e çmendur, dhe e gjitha falë këmbëve të Muçit që dita ditës po tregon vlerat e tij në një kampionat kompetitiv si ai polak.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *