VIDEO/ Napoli i pandalshëm, skuadra e Spaletit mposht Kaljarin dhe zbret Milanin nga kreu i Serisë A

Napoli vazhdon ecurinë e fitoreve në Serinë A duke arritur të 6 në po kaq ndeshje.

napoli

Skuadra e Spaletit mposhti 2-0 në shtëpi Kaljarin për tu ngjitur sërish në kreun e klasifikimit. Napoli shënoi nga një gol për pjesë me sulmuesin Osimhen dhe me kapitenin Insinje.

Spaleti po bën një punë mjaft të mirë me Napolin duke e renditur në skuadrat pretendente për titull.

Ndërkohë Osimhen ngjitet përkrah emrave të Imobiles e Xhekos në klasifikimin e sulmuesve, duke arritur shifrën e 4 realizimeve këtë kampionat.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *