VIDEO/ “Ne nuk duam luftë”, luftëtarja ukrainase e UFC-së shpërthen në lot pas fitores spektakolare


Luftëtarja ukrainase e UFC-së, Marina Moroz, arriti një fitore spektakolare në betejën e saj me Marija Agapova.

pjimage

Gjatë fjalimit të saj në pasi beteja kishte mbaruar, ajo shpërtheu në lot dhe mbajti një fjalim prekës për situatën që po ndodh në Ukrainë.

“Familja ime është në Ukrainë. Unë u shqetësova, qava, sepse familja ime është në gjendje shumë të keqe. Faleminderit të gjithëve ata që më kanë suportuar në këtë situatë që po kaloj. Unë dua të suportoj shtetin tim, presidentin tim, të gjithë ushtrinë në Ukrainë dhe dua t’iu them se ne nuk duam luftë. Unë jam e shqetësuar për familjen time tani”, ishin fjalët e Moroz.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.