VIDEO/ Nis Samiti i NATO-s në Bruksel, për herë të parë si Presidenti i SHBA merr pjesë Joe Biden

BRUKSEL

Samiti i NATO-s ka filluar me një foto familjare në selinë në Bruksel. I pranishëm në Samit për herë të parë si President i SHBA është dhe Joe Biden.

Ky Samit vjen fill pas atij të G7. Edhe në Bruksel priten të merren vendime të rëndësishme teksa në krye të axhendës është siguria e aleancës.

Mes temave që do të diskutohen janë dhe raportet me Kinën, Rusinë apo tërheqjan e trupave nga Afganistani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *