VIDEO/ Një raketë iraniane kapet jashtë atmosferës së Tokës

video nje rakete iraniane kapet jashte atmosferes se tokes
video nje rakete iraniane kapet jashte atmosferes se tokes

Sistemi i tipit Arrow 3 thuhet se goditi një raketë iraniane në një lartësi shumë të madhe. Mbrojtja ajrore izraelite është aktivizuar plotësisht për të kundërshtuar sulmin masiv me dron dhe raketa iraniane kundër Izraelit.

Videoja tregon një përgjim ekstra-atmosferik, që do të thotë jashtë atmosferës së Tokës, të një rakete balistike iraniane mbi Izrael.

Përgjimi duket se është kryer nga sistemi izraelit Arrow 3 ose ndoshta nga një anije e marinës amerikane duke përdorur raketa anti-balistike SM-3. Autoritetet izraelite kanë raportuar se pothuajse të gjithë dronët iranianë të nisur kundër Izraelit janë rrëzuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts