VIDEO/ Një shqiptar mahnit në Greqi, ish-kapiteni i Kombëtares U-17 shënon supergol


Mesfushori shqiptar, Renild Kasemi, vazhdon të shkëlqejë në Greqi, aty ku është pjesë e klubit të madh të Olimpiakosit.

kasemi

Ish-kapiteni i Kombëtares U-17, ditën e sotme është aktivizuar me skuadrën e 19-vjeçarëve të Olimpiakosit, ku tregoi një paraqitje të shkëlqyer.

18-vjeçari ishte protagonist për skuadrën e tij, në fitoren 0-4 ndaj moshatarëve të OFI. Kasemi luajti titullar gjithë ndeshjen, teksa arriti të gjejë edhe rrugën e rrjetës. Shqiptari shënoi golin e tretë të skuadrës së tij, i cili ishte një realizim i shkëlqyer, me Kasemin që pasi merr një krosim perfekt nga e majta, lëviz bukur dhe me një gjuajtje perfekte e dërgon topin në rrjetë.

Përveç golit të shënuar, talenti shqiptar goditi edhe shtyllën, teka iu anulua gjithashtu një tjetër gol.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.