VIDEO/ “Nuk e dija se kishte vdekur”, gruaja braziliane që çoi xhaxhain e pajetë në bankë për të marrë kredi e transportoi trupin me taksi. Dalin pamje të reja

video nuk e dija se kishte vdekur gruaja braziliane qe coi xhaxhain e pajete ne banke per te marre kredi e transportoi trupin me taksi dalin pamje te reja
video nuk e dija se kishte vdekur gruaja braziliane qe coi xhaxhain e pajete ne banke per te marre kredi e transportoi trupin me taksi dalin pamje te reja

Një grua që çoi ‘xhaxhain’ e saj të vdekur në një bankë në Brazil për të firmosur një kredi në emër të tij, e transportoi trupin me një taksi. Érika de Souza Vieira Nunes, 42 vjeç, u pa në pamjet e kamerave të sigurisë duke marrë një makinë me Paulo Roberto Braga në një bankë në Bangu, Rio de Janeiro, përpara se të përpiqej të tërhiqte 17,000 reai (rreth 2,600 £) më 16 prill.

Nunes këmbëngul se nuk e dinte se i afërmi i saj i moshuar kishte vdekur kur e çoi në bankë – ndërsa pamjet e sapo shfaqura tregojnë atë duke luftuar për të nxjerrë Bragën nga makina dhe në një karrige me rrota me ndihmën e shoferit të taksisë. Pamjet u morën në një parking makinash pranë bankës pak pas orës 13:00 të së martës, pasi autopsia sugjeroi se ai ka të ngjarë të kishte vdekur midis orës 11:30 dhe 14:30 të asaj dite.

Por mes një hetimi të plotë policor, një detaj kyç ofron një pasqyrë të re se si dhe kur Braga mund të ketë vdekur të martën, duke kundërshtuar pretendimet se ai vdiq në bankë. Videoja tronditëse e shpërndarë këtë javë tregoi Souza duke shtyrë Roberto Braga, 68 vjeç, te tavolina e një banke dhe duke u përpjekur të tërhiqte para të martën më 16 prill. Punonjësit në degën e bankës u shqetësuan me veprimet e de Souza-s, ndërsa ajo u përpoq të ‘detyronte’ Bragën të firmoste një dokument dhe thirrën policinë, e cila e arrestoi në vendngjarje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts