VIDEO / Nuk ka diskutime në derbin e Mançesterit, Siti lyen përsëri qytetin blu me fitore bindëse


Premier Liga vjen ditën e sotme me supersfidën Mançester Siti-Mançestr Junajtid. Një përballje “titanësh” mes dy prej skuadrave më prestigjioze të futbollit botëror.

ma

MANÇESTER SITI-MANÇESTER JUNAJTID 4-1
5′, 28′ De Bryjn, 68′, 90’+3′ Mahrez/ 22′ Sanço

Mahrez shënon edhe golin e katërt qw anulohet fillimisht për pozicion jashtë loje e pastaj konfirmohet nga VAR.

Goli i Rijad Mahrez që çoi rezultation në 3-1.

Depërtim mjaft i bukur i Mahrez brenda zone, por portieri i Manccester Junajtid, David de Gea arrin të evitojë golin e sigurt

Sulmuesi Foden dribloi mjaft bukur brenda zone dhe goditi, por portieri priti gjuajtën. Tentativat e lojtarëve të Mançester Sitit u shpërblyen me topin që u kthye tek De Bryjn, i cili nuk e pati të vështirë të shënonte golin e dytë personal në këtë sfidë

Një gol fantastik nga Jadon Sanço. Sulmuesi anglez depërton mjaft bukur në qendër dhe goditi në cepin e djathtë të portës, aty ku portieri e kishte të pamundur të arrinte

Rast shumë i mirë i Mançester Junajtid për të barazuar. Mesfushori Fred dribloi shumë bukur kundërshtarin dhe u gjet i vetëm përballë Edersonit, por portieri u hodh duke larguar rrezikun

Një aksion fantastik nga e majtë e lojtarëve të Mançester Sitit. Bernardo Silva pasoi në mënyrë fantastike brenda zone, ku Kevin de Bryjn ishte totalisht i harruar nga mbrojtësit kundërshtar

MANÇESTER SITI-MANÇESTER JUNAJTID

sp

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *