VIDEO/ “Nuk ka tru”, shikoni festën e çmendur të Balotelit ndaj trajnerit që e ofendoi 8 vite më parë

Mario Baloteli nuk ndalet së qeni protagonist. Së fundmi, 31-vjeçari hyri si zëvendësues për Adana Demirspor në sfidën ndaj Beshiktashit duke shënuar një gol dhe duke dhuruar asistin në barazim e çmendur 3-3 të dyja skuadrave.

basloteli

Por më e bukura vjen më pas. Në momentin e festimin të golit, Baloteli shkoi drejt stolit të Beshiktashit duke bërë një gjest kundrejt trajnerit Sergen Jalçin.

Ky i fundit, në vitin 2013 deklaronte se Baloteli ishte ‘’lojtar pa tru’’ pas një rasti flagrant të humbur në atë kohë në një ndeshje kundër Los Angels Galaxy.

Por Baloteli nuk e harroi atë frazë, duke hyrë në fushë për tu hakmarrë ndaj trajnerit që e ofendoi 8 vite më parë. Adana Demirspor mori një barazim të madh 3-3 pasi Beshiktashi ishte në avantazhin e tre golave.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *