VIDEO/ Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, Lukaku i shënon Arsenalit me “dhunë”


Rikthim ëndrrash për sulmuesin Romelu Lukaku me fanellën e Çelsit i cili ka shënuar që në ndeshjen debutuese.

lukaku

Belgu u bë protagonist në minutën e 15-të të takimit ku ndoqi bukur një aksion nga e djathta duke plasur mbrojtësin e Arsenalit për të shtyrë topin në rrjetën e boshatisur.

Lukaku sapo ka filluar të tregojë vlerat e tij dhe të mbyllë gojët e kritikëve të cilët ishin skeptikë për transferimin 115 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *