VIDEO/ Pamje nga ajri, momenti kur ushtria ukrainase shkatërron një tjetër tank rus

Autoritetet ukrainase kanë publikuar një tjetër video, teksa shihet se si sulmohet një tank rus.

Pamjet tregojnë se si tanku rus është goditur nga brigada e veçante ajrore e Ukrainës, e quajtur Sicheslav.

E publikuar krahas muzikës së zhurmshme, tanku shihet teksa përfshihet nga zjarri pas sulmit nga ajri.

Theksojmë se Ukraina ka bërë të ditur se ka vrarë deri më tani mbi 13 mijë ushtarë, ka shkatërruar më shumë se 400 tanke dhe dhjetëra aeroplanë e helikopterë.

Ndryshe, të dhënat vijnë në ditën e 20-të, kur ukrainasit po vazhdojnë të përballen me agresionin rus.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.