Video/ Pamje shokuese nga situata aktuale e Covid-it në Indi, burri dërgon babanë në spital me karrocë druri

Një burrë nga India është detyruar ta bartë babanë e tij të sëmurë për në spital me një karrocë të drurit, pasi nuk kishte mundur të marrë ndihmë nga autoambulanca sepse ky vend po lufton me valën e tretë të coronavirusit.

Pamjet rrëqethëse janë filmuar të enjten në Sivan të Biharit në lindje të Indisë, ku shihet burri duke shtyrë karrocën e drurit, në të cilën ishte babai i tij që nuk dihet nëse ishte i infektuar me COVID-19.

Ndërkohë, një profesor indian ka ndërruar jetë nga coronavirusi, pak pasi që kishte filmuar veten duke kërkuar një shtrat të lirë në spital, derisa ky vend po lufton me numrin e madh të vdekjeve nga COVID-19.

E babai i këtij burri në video nuk shihet duke lëvizur fare sikurse që nuk dihet nëse vuante nga COVID-19, apo nga ndonjë sëmundje tjetër.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.