VIDEO/ Pamje të rënda nga provat zyrtare të Arabisë Saudite, djali i legjendës së Formula 1 pëson një aksident të frikshëm


Në Arabinë Saudite po zhvillohen provat zyrtare të garës së dytë në kampionatin e Formula 1, por duket se kanë shkuar në mënyrën më të keqe për Mik Shumakerin.

formula-12

Djali i legjendës së këtij sporti humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me bordurat në krahë të pistës.

Makina pësoi dëme fatale, por ekipi është komunikuar se piloti është i vetëdijshëm dhe po trajtohet në qendrën mjekësore.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.