VIDEO/ Pamje tronditëse, momenti kur ekzekutohet djali i ish-presidentit Lobo dhe tre miqtë e tij

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Honduras, ku djali i ish-presidentit  Porfirio Lobo dhe tre miq të tij, janë ekzekutuar me gjakftohtësi teksa dilnin nga një diskotekë në kryeqytet.

Momenti i vrasjes është filmuar nga kamerat e sigurisë, ku shihen katër të rinjtë  teksa po largoheshin diskoteka, kur persona të armatosur ndalojnë makinën, i vendosi ata pas një muri dhe më pas i ekzekutojnë me  gjakftohtësi.

Porfirio Lobo ka thënë për mediat vendase se djali i tij Saidi, 23 vjeç ka vdekur, ndërsa një tjetër nga djemtë e tij, Luis i cili ishte i pranishëm, ka mundur të shpëtojë.

Kujtojmë se Porfirio Lobo, i cili sundoi Hondurasin nga 2010 deri në 2014, është baba edhe i një djali tjetër, i cili po vuan një dënim me burg në SHBA për trafik droge. Gruaja e ish-presidentit, Rosa Bonilla, është gjithashtu në burg në Tegucigalpa pasi u dënua për një çështje korrupsioni që u zbulua ndërsa ajo ishte ende zonja e parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts