VIDEO/ Panik në Formula 2, shikoni përplasjen horror mes makinave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në garën e Formula 2 që zhvillohej në Arabinë Saudite. Një përplasje e rëndë midis makinave po bën xhiron e rrjetit.

f2.1

Piloti Enzo Fitipaldi përplasi nga prapa Tero Purçerin. Incidenti ndodhi në xhirot e para, ku Enzo kishte marrë shpejtësi dhe nuk mundi të evitonte përplasjen. Të dy pilotët u dërguan urgjent në spital. Për momentin nuk ka të reja lidhur me gjendjen e protagonistëve.

Gara u shkurtua në mënyrë që Formula 1 të fillonte në orarin e caktuar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *