VIDEO/ Paraqitje fantastike e Uzunit, shtylla i mohon supergolin ndaj Sevijas! Granada regjistron humbje dramatike në derbi

Paraqitja fantastike e Myrto Uzunit nuk mjafton! Granada u mposht me përmbysje 4-2 nga Sevija, në derbin e vogël të Analuzisë. Një përballje tepër emocionuese, teksa 2 golat që vulosën fitoren e vendasve u realizuan në minutat 90+3 dhe 90+9. Deri në minutën e 88-të, Granada e sulmuesit të Kombëtares, ishte duke marrë 1 pikë, por Sevija nuk u dorëzua duke marrë maksimumin nga kjo përballje.

Uzuni Granada

Vlen të theksohet fakti, se futbollisti shqiptar i Granadës, Myrto Uzuni, ishte një nga më të dalluarët në fushë tek të tijët, në pjesën e dytë, beratasi kërcënoi 2 herë rrezikshëm portën e Sevijas, madje shtylla i mohoi një supergol Uzunit.

bandicam 2022-04-08 22-48-39-635

Në këtë përballje, shqiptari u pa të sakrifikonte, teksa disa herë u detyrua të ndihmonte skuadrën duke bërë rolin e mbrojtësit të krahut të djathtë.

FT: SEVIJA 4-2 GRANADA

Diego Karlos 32′, Okampos 65′, Mir 90+3, Papu Gomez 99′ / Maçis 23′, Diaz 88′ 

GOLI I KATĂ‹RT I SHĂ‹NUAR NGA PAPU GOMEZ: 

GOLI I TRETĂ‹ I SEVIJAS REALIZUAR NGA RAFA MIR: 

GOLI I BARAZIMIT TĂ‹ GRANADĂ‹S, I SHĂ‹NUAR NGA VIKTOR DIAZ: 

SHTYLLA I MOHON SUPERGOLIN UZUNIT: 

TENTATIVA ME KOKĂ‹ E UZUNIT: 

GOLI ME VAR, I ISH-MILANISTIT OKAMPOS:

GOLI I BARAZIMIT TĂ‹ SEVIJAS:

GOLI I PARĂ‹ I REALIZUAR NGA MAÇIS: 

FORMACIONET ZYRTARE:

formacionet

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.