Video/ Parlamenti kthehet në ring, sherr masiv mes deputetëve, grushte e sharje mes tyre

Një përleshje e ashpër shpërtheu mes deputetëve në parlamentin jordanez, gjatë një debati për reformat kushtetuese.

Çështja më e nxehtë ishte ajo e ndryshimit të një kapitulli të Kushtetutës për të drejtat e barabarta mes burrave dhe grave.

Por deputetët që e kundërshtonin këtë nismë e cilësuan atë si të padobishme, gjatë një seance që u transmetua drejtpërdrejt në kanalin televiziv Al-Mamlaka.

Në video shihen deputetët, ndërsa shkëmbejnë grushte dhe sharje me njëri-tjetrin, sikur të ishin në një ring boksi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.