VIDEO/ Pasi fituan kupën ekipi spanjoll feston në spital, mjekët ”ngren” trofeun në shenjë solidaritetiEkipi spanjoll i Real Sociedadit arriti të fitonte Kupën e Mbretit të shtunën e kaluar, duke mposhtur në finale Atletiko Bilbaon me rezultatin 1-0.

kupaaaaaa

Në shenjë solidariteti, klubi spanjoll ka vendosur të ndërmarrë një xhest fisnik, teksa të gjithë lojtarët kanë shkuar drejt spitalit të qytetit dhe kanë surprizuar mjekët, duke festuar me stafin  e spitalit dhe duke ngretur kupën me arsyetimin se në këto kohë pandemie ata janë heronjtë e vërtetë.

Video ka bërë xhiron e rrjetit dhe ka marrë shumë komente pozitive nga fansat e futbollit në mbarë globin.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.