VIDEO/ Penalltia më e çuditshme ekzekutohet në Meksikë, të gjithë menduan se topi doli jashtë


Shpesh herë në futboll ndodhin episode të çuditshme që bëhen virale në të gjithë botën duke habitur jo pak shikuesit.

mek

Së fundmi, një rast vjen nga futbolli në Meksikë. Në ndeshjen midis Mazatlan dhe Tigres u realizua penalltia më e çuditshme e parë ndonjëherë.

Në minutën e 81-të të takimit, Lopez u nis nga pika e 11-metërshit dhe goditi bukur në krahun e majtë të portierit, por topi pasi hyri në rrjetë u përplas me shtyllën e pasme duke goditur më pas kokën e portierit dhe përfundoi jashtë portë.

Për një moment u mendua se Lopez gaboi, por gjithçka ishte iluzon optik pasi përsëritja vërtetoi gjithçka. Pamjet janë bërë virale në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.