Video/ Përfundon fluturimi në hapësirë i Jeff Bezos, momenti kur miliarderi kthehet në Tokë

Miliarderi Jeff Bezos ka përfunduar fluturimin 11 minutësh në hapësirë këtë të martë, me raketën New Shepard.

Bezos shoqërohej nga vëllai i tij, Mark, një pilote 82-vjeçare, Wally Funk, dhe një student 18-vjeçar, Oliver Daemen, ndërsa në video shihet momenti kur ata sapo kanë zbritur në tokë dhe po takohen me të afërmit e tyre.

Jeff Bezos bëhet një nga astronautët e parë të nisur në hapësirë nga Blue Origin në raketën e saj New Shepard.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.