VIDEO/ Përgatitjet në prag të Europianit, Italia shpartallon me 7 gola rivalin e Shqipërisë


Italia shpartalloi me rezultatin 7-0 modestët e San Marinos, në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme, në stadiumin e Kaljarit.

italia miqesore

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-0 falë golave të Bernardeskit dhe Ferrarit, teksa në fragmentin e dytë të lojës, të kaltërit e Mançinit, arritën të shënonin edhe 5 herë të tjera, me Belotin, Politanon dhe Pessinën, këta dy të fundit realizuan dopietë.

Italia 70-

Vlen të theksohet fakti së San Marino është rivali i Shqipërisë në kualifikueset për në Botërorin Katar 2022.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com