VIDEO / Përmbysje me tre gola në minutat e fundit, Borusia ngushton diferencën me Bajernin
Borusia Dortmund ka ngushtuar në 6 pikë diferencën nga Bajerni kryesues, me një fitore me drithërima 3-2 me përmbysje ndaj Eintraht Frankfurt në transfertë. Pas humbjes së bavarezëve një ditë më parë, skuadra e Rose nuk gaboi, edhe pse u desh të priste deri në minutat e fundit të sfidës për të siguruar tre pikët.

ddfdfdfd

Dortmundi e nisi më mirë takimin, por Eintrahti ishte ai që shënoi i pari me Rafael Santos Borre në minutën e 15, ndërsa dyfishoi shifrat po me të vetëm 9 minuta më vonë. Por pavarësisht sulmeve të vazhdueshme të skuadrës së Dortmund, ajo nuk do të gjente rrugën e rrjetës deri në minutën e 71-të të ndeshjes me Hazard.

Ndeshja u bë edhe më e ethshme dhe në minutën e 87, Belingam gjeti barazimin me një gjuajtje me kokë. Ndërsa në të 89-tën, Dahud realizoi me një goditje spektakolare në kufijtë e zonës, për t’i dhënë pikët e plota skuadrës së tij, që duket në këtë sezon se mund të vërë në dyshim në momente të veçanta hegjemoninë e Bajernit.


PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *