VIDEO/ Përplasje fizike në konferencë shtypi, dy boksierët shpërthejnë në grushte me njëri-tjetrin

Kaleb Plant dhe Saul “Kanelo” Alvarez duhej të kapërcenin disa pengesa për të arritur në fund të një marrëveshje në një përplasje të 6 nëntorit në një duel për të kurorëzuar një kampion të padiskutueshëm të super peshave të mesme në boks.

PER

Ato pengesa çuan përplasje të dhunshme në një konferencë shtypi të martën. Të dy janë përleshur pas disa provokimeve të njëri-tjetrit, por të menjëherëshme kanë qenë stafet e të dyve që kanë ndërprerë çdo përplasje të mundshme. Nuk dihet ende arsyeja përse të dy patën këtë konflikt, por çdo gjë përfundoi me aq.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *