VIDEO/ Përplasje para finales në Ligën e Europës, huliganët polakë gjakosin…


Ndonëse mes tyre nuk kishte arsye sportive, fama e keqe e huliganëve polakë bëri bujë edhe pasditen e djeshme.

60ae2f05203027188b025776

Disa orë përpara fillimit të finales së Ligës së Europës, vendësit kanë kapur në pritë dhe kanë sulmuar një grup tifozësh të Mançester Junajtidit, të cilët janë rrethuar dhe janë rrahur me sende të forta.

Disa prej tyre janë gjakosur, por për momentin nuk dihet ende numri i saktë i të gjymtuarve.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *