VIDEO/ Plagosja e kryeministrit të Sllovakisë, autori qëlloi 4 herë, por… Momenti kur Fico transportohet në spital, ndërsa policia neutralizon autorin

video plagosja e kryeministrit te sllovakise autori qelloi 4 here por momenti kur fico transportohet ne spital ndersa policia neutralizon autorinKryeministri i Sllovakisë, Robert Fico ishte viktimë e një sulmi me armë zjarri. Ai u plagos në një qytet 150 kilometra larg Brastislavës dhe është dërguar me urgjencë në spital.

2333211

Raportohet se ngjarja ka ndodhur pas një mbledhje të kabinetit, ndërsa Fico është qëlluar sapo ka dalë nga godina.

Ndaj tij është qëlluar katër herë, por vetëm një plumb e ka kapur në pjesën e barkut.

LEXO EDHE: VIDEO/ Qëllohet me armë zjarri kryeministri i Sllovakisë, ja si paraqitet gjendja e tij

Pas ngjarjes, autoritet kanë neutralizuar autorin dhe e kanë vënë në pranga, ndërsa sipas dëshmitarëve okularë, objektivi i tij ishte i qartë.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts