VIDEO/ Plas në ndeshjen Nisë-Marsejë! Tifozët vërshojnë në fushë dhe ndërpresin sfidën, goditet ylli francez…


Një incident i paprecedentë ka ndodhur në sfidën mes Nisës dhe Marsejës të vlefshme për elitën e futbollit francez. Kjo përballje nuk arriti të përfundonte, për shkak të një ngjarjeje aspak normale.

Dhuna

Dimitri Pajet, mesfushor i Marsejës, u godit me një shishe nga tifozët e Nisës. Në nerva e sipër lojtari e mori shishet dhe e goditi drejt tifozëve.

Këta të fundit kanë mësyrë të shumtë drejt tij, duke hyrë në fushë dhe ushtruar dhunë, me shokët e ekipit, që të zemëruar kanë tentuar të mbrojnë shokun e tyre. Gjyqtari e ndali ndeshjen rreth minutës së 80 dhe skuadrat u drejtuan menjëherë në dhomat e zhveshjes.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.