VIDEO/ Plas skandali në Kampionatin Europian, përshëndetje naziste nga piloti rus

Në Kampionatin Europian të kartingut me garën e fundit që u mbajt në Portiamo, ka ndodhur një ngjarje e cila po bën xhiron e botës.

piloti

Piloti rus, Artiom Severjukhin, i cili garon me licencë italiane, për shkak të sanksioneve të lidhura me luftën në Ukrainë, u bë protagonist në një përshëndetje naziste nga podiumi.

Në videon e shkurtër të ceremonisë së ndarjes së çmimeve të garës në Portugali, duket Severjukhin  duke bërë gjestin.

Tani për 15-vjeçarin hapet një procedurë disiplinore dhe vlerësohet edhe heqja e licencës italiane, por që do të pritet për disa kohë deri sa të merret vendimi përfundimtar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.