VIDEO/ Predhat ruse bien si shi në rajonin e Zaporizhzhia, shihni momentin e frikshëm kur ekipi i BBC-së vrapon për t’u mbrojtur

video predhat ruse bien si shi ne rajonin e zaporizhzhia shihni momentin e frikshem kur ekipi i bbc se vrapon per tu mbrojtur
video predhat ruse bien si shi ne rajonin e zaporizhzhia shihni momentin e frikshem kur ekipi i bbc se vrapon per tu mbrojtur

Ky ishte momenti kur Laura Bicker dhe ekipi i BBC-së u detyruan të vraponin për t’u mbrojtur nga granatimet ruse në rajonin e Zaporizhzhia.

Ekuipazhi po xhironte në një fshat në juglindje të vendit, jo shumë larg vijës së frontit.

Forca shtesë ukrainase janë vendosur në zonë javët e fundit për të parandaluar avancimin e trupave ruse.

Trupat ruse po intensifikojnë sulmet e tyre në pjesë të Ukrainës juglindore, të cilat po shohin disa nga luftimet më të rënda të luftës.

Me qytetin port të Mariupolit pothuajse tërësisht nën kontrollin rus, forcat e tyre janë shtyrë në veri dhe perëndim drejt qytetit të Zaporizhzhia, ku shumë civilë kanë kërkuar strehim.

Clive Myrie në Kiev prezanton BBC News në Ten raportimin nga Laura Bicker dhe gazetarja e kamerës Julie Ritson, të cilët ishin në vijën e parë të frontit pikërisht kur rusët nisën një sulm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts