Video prekëse nga Afganistani/ Besimtarët myslimanë vazhdojnë lutjen, edhe kur sulmohen nga raketat!

Raketat dëgjoheshin teksa shpërthenin në Afganistan ndërsa besimtarët myslimanë falnin namazin, për të shënuar fillimin e festivalit Eid al-Adha.

Lutja në pallatin presidencial në Kabul vazhdoi pavarësisht nga sulmi, edhe pse shumë besimtarë dukeshin të frikësuar dhe të pasigurt se çfarë të bënin në ato çaste.

Lutjet po transmetoheshin drejtpërdrejt dhe aty ishte i pranishëm edhe Presidenti Ashraf Ghani.

Sulmi erdhi në një kohë kur është rritur shumë dhuna në vend, disa muaj pasi u tërhoqën trupat e huaja nga Afganistani pas 20 vjetësh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.