VIDEO/ Provimi i gjuhës italiane, dalin pamjet e skandalit të çështjes “Suarez”Dalin pamjet e provimit të Luis Suarez në Universitetin për të huajt në Peruxhia më 17 shtatorin e kaluar, ku pritej të kalonte provimin e gjuhës italiane për tu transferuar zyrtarisht nga Barcelona tek Juventusi.

bandicam 2021-04-30 15-45-16-769

Media italiane “Corriere della Sera” ka publikuar pamjet dhe videon në provimit që u falsifikua dhe që sulmuesi uruguajan pritej të transferohej në Torino me fanellën bardhezi.

Pas këtij skandali, Suarez u transferua tek skuadra e Atletiko e Madridit nga ku në këtë sezon ka shkëlqyer me paraqitjet e tij, ku është aktivizuar në total në të gjitha kompeticionet në 33 ndeshje ku ka realizuar 19 gola dhe ka dhuruar 2 asist.

Provimi i Suarez on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.