Video/ Publikohen pamjet e rënda, momenti kur qëllohet për vdekje me breshëri plumbash reperi i njohur amerikan

Pamjet e kamerave të publikuara nga mediet e huaja kapën momentin rrëqethës kur një person i armatosur shkoi në rrugën e reperit Slim 400 në Los Angeles dhe e qëlloi tetë herë, duke e vrarë.

Pamjet e zymta bardh e zi, autenticiteti i të cilave është konfirmuar nga policia, tregojnë një person të armatosur të paidentifikuar që tërhiqet në rrugën e reperit në Inglewood me një armë në dorë dhe i afrohet një automjeti të parkuar ku ishte ulur reperi Slim 400.

Personi i armatosur i ka zënë pritë interpretuesit 33-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit ishte Vincent Cohran, rreth orës 19:50 të së mërkurës, shkruan DailyMail.

Personi i armatosur u kap duke qëlluar tri herë drejt reperit, ndërsa Slim 400 godet sulmuesin teksa ata tërhiqen.

Ndërsa ai është duke u qëlluar, Slim 400 duket se po arrin ose po mbahet pas armës ose krahut të gjuajtësit.

Personi i armatosur vazhdon të qëllojë reperin i cili vazhdon të lëvizë drejt rrugës para se të largohet nga vendi i ngjarjes.

Forcat e rendit arritën përfundimisht në vendngjarje pas thirrjeve për të shtëna dhe e transportuan reperin në një spital lokal ku ai vdiq nga plagët e marra.

Policia ende nuk ka arrestuar për vrasjen dhe nuk ka asnjë të dhënë për motivet e të shtënave.

Ekzekutimi erdhi vetëm disa orë pasi Slim 400 publikoi një video të re muzikore për këngën “Caviar Gold”, dhe pason vdekjen në vitin 2019, kur reperi u qëllua tetë herë.Më vete, Slim 400 është grindur edhe me reperin snitch Tekashi 69 dhe është futur në një ndeshje publike me të në vitin 2018.

I lindur në Frankfurt, Gjermani në një familje ushtarake, Cohran u kthye në Los Angeles në një moshë të re dhe u rrit në Compton.

Ai nënshkroi kontratë me labeli-n tashmë të zhdukur, Pu$haz Ink, dhe është më i njohur për albumin e tij të vitit 2015, “Foe Block”.

Të mërkurën, orë para vdekjes së tij, Slim 400 publikoi videon për këngën e tij të re “Caviar Gold”, e cila duket se i referohet një marke produktesh kanabisi me nivel të lartë THC.

Slim 400 gjithashtu u grind me Tekashi 69 dhe u përplas me të jashtë Hyatt Regency në Long Beach në nëntor të vitit 2018, sipas TMZ.

Vdekja e Slim 400 vjen disa javë pas vrasjes së reperit të Memphis, Young Dolph, i cili u qëllua dhe u vra më 17 nëntor.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *