VIDEO- Rama në Berlin, takim me kryetaren e Bashkisë Franziska Giffey. Ja dhuratat që shkëmbyen

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Berlin, ku zhvilloi një takim me kryetaren e bashkisë, Franziska Giffey.

Shefi i qeverisë shqiptare vizitoi dhe ambientet e Bashkisë së Berlinit, ndërsa la një shënim të tij në librin ‘e përshtypjeve’.

Kryebashkiakja e Berlinit i dorëzoi Ramës një dhuratë.

Po ashtu edhe shefi i qeverisë shqiptare i dorëzoi një model artizanal të këpucëve tipike shqiptare, të punuara me dorë.

Në Berlin Rama ka takuar edhe një fans të veprave të tij të artit, të cilit i dha një autograf.

kepucet berlin

raa 8 rama berlin 2] rama berlin3 rama berlin5 rama berlin6 rama berlin7 rama9 rama11 rama12 rma10 rama berlin6768 rama blerin6

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *