VIDEO/ Roberto Karlos apo Zhuninjo? Në Francë shënohet goli i vitit, shikoni realizimin e çmendur në fundin e ndeshjes

SHPËRNDAJE

Goli i vitit është shënuar në Francë ditën e djeshme, në ndeshjen e Ligue 1, në përballjen mes Lorie dhe Nantes.

pjimage (17)

Këta të fundit shënuan të parët me Kolo në minutën e 2-të, ndërsa Lorie barazoi shifrat në minutën e 87, me  Armand Lorient. Ky i fundit ka realizuar një gol të çmendur nga goditja e dënimit, nga një distancë shumë e largët, duke na sjellë menjëherë në mendje golat që i kemi parë shpesh nga dy brazilianët, Roberto Karlos apo Zhuninjo.

Një ekzekutim perfekt i Lorient, i cili pa diskutim pritet të jetë goli i vitit në Francë, por jo vetëm. Për më shumë shijoni perlën në minutat e fundit të ndeshjes:

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *