VIDEO/ Roma merr pikë në minutat e fundit, Murinjon e shpëtojnë… “fëmijët”
Roma gaboi sërish këtë javë, ku nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 me Veronën në “Stadio Olimpico” dhe ashtu si në sfidën e kaluar me Sasuolon, duhej sërish një gol në minutat e fundit për të shmangur humbjen.

roma

Sfida filloi mjaft mirë për Veronën, e cila brenda 20 minutave të para shënoi dy herë në portën e mbrojtur nga Rui Patrisio.

Për të shpëtuar Murinjon nga kjo humbje menduan dy talente të ardhur nga stoli, Volpato, 18 vjeç dhe Bove 19 vjeç shënuan në portën e miqve për të mos dalë pa pikë nga ky takim.

Gjithashtu në këtë takim u aktivizua që nga minuta e parë dhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Kjo është sfida e dytë radhazi për shqiptarin që aktivizohet.

REZULTATI:

ROMA 2-2 VERONA

Volpato 65’, Bove 84’ / Barak 5’, Tameze 20’

RENDITJA:

renditja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.