VIDEO/ Ronaldo magjik, Mançesteri barazon me vuajtjesh me Atalantën
Atalanta dhe Mançester Junajtid kanë barazuar në shifrat 2-2 në një ndeshje spektakolare të luajtur mes emocionit. Sfida u zhbllokua nga Iliçiç që në minutën e 12-të, por Ronaldo vendosi baraaspeshën në minutat shtesë të pjesës së parë.

ronaldo

Me të nisur pjesa e dytë Atalanta u hodh në sulm duke gjetur golin e avantazhit me bomberin Zapata. Teksa ndeshja po shkonte drejt një fitoreje për zikaltrit, ishte sërish Ronaldo që ndëshkoi skuadrën e Gasperinit.

Portugezi nisi një aksion vetjak duke e finalizuar me një diagonale të bukur me të djathtën. Nga një pikë për të dyja skaudra, ndërsa Grupi  F mbetet ende i hapur. Në sfidën tjetër, Vijareali mposhti 2-0 Jang Bojsin duke barazuar ”djajtë e kuq” që tanimë ndajnë kreun e grupit me 7 pikë pas 4 ndeshjesh.

rrr

FT/ VIJAREAL-JANG BOJS 2-0

36′ Kapue, 89′ Danjuma 

FT/ ATALANTA-MANÇESTER JUNAJTID 2-2

12′ Iliçiç, 58′  Zapata / 45+1′, 90+2′ Ronaldo

FORMACIONET ZYRTARE, GRUPI F

ATALANTA-MANÇESTER JUNAJTID

ffkffkfk

VIJAREAL-JANG BOJS

fff

 PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *